کتاب شناسی

تصویر
فولكلور وارليغيميز
70- نجي ايل ده گؤركملي تدقيقاتچي " علي ظفرخواه " ين "آتا بابا لار دئييب لر " كيتابي ياييلاراق ، اونون آذربايجان شفاهي خلق ادبياتي اوغروندا آپارديقي تلاش لار، آردي كسيلمه دن باشقا كيتابلار شكلينده ايسه نشر اولاركن فولكلوروموزو توپلاييب يازماقداسارسيلماز بير ائل وورغونو ايله راسلاشيريق .اونون كيتابلاريني اوخوياركن ، يازيچي نين آپارديقي اَمگي و دقتي داها... ادامه مطلب...
مدیرعامل خانه هنرمندان: درباره کتاب‌خوانی غفلت کرده‌ایم مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
اخبار خوی - فرهنگی و هنری
نوشته شده توسط zaryab   
چهارشنبه ، 26 فروردين 1394 ، 10:04

در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه خانه کتاب و خانه هنرمندان ایران گفته شد: در این سال‌ها حرکتی جدی و مستمر در حوزه کتاب‌خوانی انجام نشده و یک روز باید اقرار کنیم در حوزه کتاب‌خوانی غفلت کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، در نشستی که 25 فروردین در خانه هنرمندان ایران با حضور «مجید غلامی جلیسه»؛ مدیر عامل موسسه خانه کتاب و «مجید سرسنگی»؛ مدیر عامل خانه هنرمندان ایران برگزار شد، این دو نهاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در ابتدای این نشست مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، استفاده از ظرفیت‌های نهادهای مختلف را برای ارائه برنامه‌هایی بهتر در زمینه ترویج کتاب‌خوانی موثر دانست و گفت: «خانه کتاب به عنوان یکی از موسسات فعال در حوزه کتاب در سال 1393 به این نتیجه رسید که با موسسات، دانشگاه ها و نهادهای متربط با کتاب تعامل برقرار کند. خانه هنرمندان ایران هم به عنوان یکی از موسسات شناخته‌شده برای هنرمندان برای ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است.»

وی ضمن اشاره به این موضوع که بسترسازی برای تعامل بین موسسه خانه کتاب و خانه هنرمندان ایران در پایان سال 1393 آغاز شد، ادامه داد: «این دو نهاد در دو حوزه مختلف اما با اشتراکات فراوان به فعالیت می پردازند. فعالیت های مشترکی که این دو نهاد آغاز می کنند، همدلی و همزبانی را در زمینه کتاب افزایش می دهد.»

غلامی جلیسه از برگزاری همایش ها و نشست های مرتبط با کتاب و انتشار آثار مختلف به عنوان برخی از فعالیت های مشترک خانه کتاب و خانه هنرمندان ایران نام برد و بیان کرد:«از جمله برنامه هایی که برای اجرای آن دست یاری به سوی خانه هنرمندان ایران دراز کرده ایم، جشنواره کتاب زیباست که خانه هنرمندان به عنوان یکی از ارکان اصلی آن قرار است به ما کمک کند تا این جشنواره به صورت هر چه بهتر برگزار شود.»

مدیر عامل موسسه خانه کتاب درباره برنامه های این نهاد در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز گفت:«در بخش جنبی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سالن کتاب و هنر را راه اندازی می کنیم که قرار است در آن برنامه های کتاب محور در حوزه هایی مانند سینما، معماری و خوشنویسی برگزار کنیم. خانه هنرمندان ایران می تواند در این بخش کمک بسیار خوبی محسوب شود.»

مجید سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان ایران نیز در این نشست ضمن اشاره به این موضوع که این نهاد از سال گذشته انعقاد تفاهمنامه همکاری بین موسسات مختلف را آغاز کرده، گفت:«یکی از مشکلات عمده فرهنگ ما این است که مجموعه های فرهنگی نتوانسته اند با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار کنند.»

سرسنگی بیان کرد:«متاسفانه هم موازی کاری زیاد است و هم نتوانسته ایم از ظرفیت های فرهنگی یکدیگر استفاده کنیم. یکی از پیام های امضای تفاهم‌نامه بین خانه هنرمندان و خانه کتاب این است که بتوانیم از امکانات یکدیگر استفاده و هم افزایی ایجاد کنیم.»

مدیر عامل خانه هنرمندان ایران ضمن اشاره به این موضوع که کشوری که کتاب ندارد، هیچ چیز ندارد، درباره برنامه های کتاب‌خوانی چنین گفت:«در این سال ها حرکتی جدی و مستمر در حوزه کتاب‌خوانی انجام نشده و یک روز باید اقرار کنیم که در حوزه کتابخوانی غفلت کرده ایم.»

سرسنگی همچنین از افتتاح اولین کتابخانه تخصصی هنر در خانه هنرمندان ایران در سال 1394 و استفاده از ظرفیت های خانه کتاب برای افتتاح این کتابخانه خبر داد.

در پایان این نشست، مدیران موسسه خانه کتاب و خانه هنرمندان ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن