کتاب شناسی

تصویر
فولكلور وارليغيميز
70- نجي ايل ده گؤركملي تدقيقاتچي " علي ظفرخواه " ين "آتا بابا لار دئييب لر " كيتابي ياييلاراق ، اونون آذربايجان شفاهي خلق ادبياتي اوغروندا آپارديقي تلاش لار، آردي كسيلمه دن باشقا كيتابلار شكلينده ايسه نشر اولاركن فولكلوروموزو توپلاييب يازماقداسارسيلماز بير ائل وورغونو ايله راسلاشيريق .اونون كيتابلاريني اوخوياركن ، يازيچي نين آپارديقي اَمگي و دقتي داها... ادامه مطلب...
"اشتباه می کنید من زنده ام" مورد نقد و بررسی قرار گرفت مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
اخبار خوی - فرهنگی و هنری
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 31 فروردين 1394 ، 09:34

در ادامه سلسله جلسات نقد و بررسی کتاب خانه دانش و فرهنگ زریاب کتاب "اشتباه می کنید؛ من زنده ام" اثر حسین شرفخانلو مورد نقد وب بررسی قرار گرفت.

این جلسه که با حضور علاقمندان حوزه فرهنگ در کتابخانه سازمان تبلیغات اسلامی خوی ترتیب یافت، میکائیل جانعلی پور به ایراد سخنرانی پرداخت. این نویسنده و منتقد ادبی با اشاره به مشخصات کتاب افزود: این کتاب که حاصل مصاحبه فرزند شهید با 12 تن از دوستان، اعضای خانواده و همرزمان شهید شرفخانلوست از جهات بسیاری حایز اهمیت است.

وی تاکید کرد: شاید یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار این کتاب دلنوشته بسیار لطیفی است که فرزند شهید در ابتدای کتاب آورده است. همچنین گفته های مادر شهید از دیگر فرازهای تاثیرگذار این کتاب است.

جانعلی پوربا اشاره به نقطه اشتراک مصاحبه شوندگان در خصوص ویژگیهای اخلاقی شهید افزود: اخلاص، تواضع، توکل، ادب از جمله این نقاط است

وی با اشاره به برخی کاستیهای کتاب خاطرنشان کرد: شاید مهمترین کاستی این کتاب نبود مصاحبه با همسر شهید است که در صورت وجود به غنای آن می افزود.

این نویسنده و منتقد ادبی تاکید کرد: در روایت تاریخ شفاهی توسط افراد مهمترین نکته ای که باید در روخوانی و ویراست نهایی رعایت شود تطبیق در روایتها با شواهد تاریخی است که در این کتاب اشاره یکی از مصاحبه شوندگان به حسن خان وزیری به عنوان سناتور به جای نماینده مجلس شورای ملی و وجود دو دبیرستان در مقطع تاریخی به جای چهار دبیرستان از جمله این موارد است .

حسین شرفخانلو نویسنده کتاب ضمن اعلام اینکه وی به روایت تاریخ شفاهی از قول افراد اکتفا کرده است افزود: لزوم تطبیق شواهد تاریخی با اظهارات مصاحبه شوندگان بیش از پیش احساس کردم که امیدوارم در کتابهای بعدی و ویراستهای بعدی این کتاب اصلاح شود.

در ادامه جلسه کتاب جدید حسن شرفخانلو تحت عنوان "درضیه" که روایت شهید شرفخانلو از زبان مادر است با حضور اساتید و خانواده شهدا و ایثارگران رونمایی شد.


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن